Romanian PC Forum Sabitech Media - web design, gazduire web, promovare, seo, logo design si branding

Go Back   Romanian PC Forum > Forum General > Webmaster's Section > WebMaster's News

WebMaster's News Stiri si noutati din domeniu, tehnologii, tips & tricks, etc...

Reply

Thread Tools
Old 20.06.2011, 21:08   #1
Alin99
RPC Gold Member

Alin99's Avatar

Default A fost lansată Joomla! 1.7 Alpha

Proiectul Joomla! anunță disponibilitatea imediată pentru descărcare a versiunii Joomla 1.7 Alpha 1. Acesta este primul pachet oferit spre download în noul ciclu de actualizări la 6 luni, început odată cu pachetul Joomla! 1.6 disponibil începând cu Ianuarie 2011.
Care este rolul acestei lansări?
Există câteva obiective:
1. Pentru a permite testarea avansată a site-urilor și a extensiilor personalizate, astfel încât administratorii de site-uri și dezvoltatorii să poată raporta orice probleme înaintea lansării.
2. Pentru a conștientiza toată comunitatea despre faptul că se apropie lansarea propriu-zisă a versiunii finale pentru Joomla! 1.7
click pentru a descărca Joomla 1.7 Alpha
Ce nu este recomandat?
Versiunea Joomla! 1.7 alpha nu este recomandat a se folosi pe un site în producție. Este recomandat a se folosi doar pentru teste.
Când se preconizează lansarea finală?
Joomla 1.7 GA (general Availability) se preconizează a fi lansat în jurul datei de 19 Iulie 2011. Următoarele etape planificate sunt:
- 05 Iunie - Joomla alpha 1 este disponibil pentru testare publică
- 10 Iunie - Stabilirea funcționalităților pentru versiunea BETA
- 13 Iunie - Joomla beta 1 va fi disponibilă pentru testare
- 27 Iunie - Joomla beta 2 va fi disponibilă pentru testare
- 04 Iulie - Versiunea 11.1 a platformei Joomla! va fi lansată
- 10 Iulie - Joomla 1.7 GA va fi lansată
- 10 August - Joomla 1.6 va ajunge la sfârșitul ciclului și nu va mai avea suport
- Ianuarie 2012 - Următoarea versiune de Joomla va fi lansată
- Aprilie 2012 - Joomla 1.5 va ajunge la sfârșitul ciclului și nu va mai avea suport
Notă: datele se pot schimba în funcție de voluntarii disponibili precum și alte circumstanțe
Cum se va putea realiza upgrade-ul la 1.7?
Actualizarea de la Joomla 1.6 la Joomla 1.7 va fi simplă. Va trebui să utilizați Managerul de extensii, exact ca și în cazul actualizării de la Joomla 1.6.2 la 1.6.3. Această funcționalitate nu va fi disponibilă pentru versiunea alpha a Joomla 1.7.
Dacă utilizați Joomla 1.5, atunci va trebui să realizați migrarea la versiunea 1.7 utilizând componenta jUpgrade. Când va fi disponibilă versiunea Joomla 1.7 GA, veți putea să actualizați direct din Joomla 1.5 la 1.7 (puteți să treceți peste acest pas, migrând nucleul 1.5 la Joomla 1.6).
Ce e nou în Joomla 1.7 până acum?
Unul dintre obiectivele majore ale Joomla 1.7 a fost să separe platforma Joomla, care este motorul sub care CMS-ul Joomla rulează, într-un produs propriu. Separarea platformei de CMS, și reproiectarea a fost realizată luna trecută. Noua platformă Joomla include multe facilități noi care vor stârni interesul dezvoltatorilor. Mai multe informații despre aceste facilități vor fi disponibile înainte de lansare.
Alte funcționalități propuse în Joomla Feature Tracker de către membri comunității au fost incluse în lista de priorități. Unele deja apar în pachetul Joomla 1.7 alpha.
Comparativ cu lansările anterioare (Joomla 1.5, 1.6), Joomla 1.7 va fi lansat fără suprize mari.
Ce se întâmplă cu Joomla 1.6?
Joomla 1.7 este un upgrade direct al Joomla 1.6. Joomla 1.6 va fi actualizat în continuare pentru probleme de securitate, timp de o lună după lansarea Joomla 1.7. După acest moment, doar Joomla 1.5 și Joomla 1.7 vor mai beneficia de suport din partea Proiectului Joomla.

http://www.joomla.ro/component/conte...-17-alpha.html
Alin99 is online now   Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Alin99 For This Useful Post:
bogdan (21.06.2011)
Old 21.06.2011, 02:30   #2
bogdan
RPC Super Moderator

bogdan's Avatar

Default Re: A fost lansată Joomla! 1.7 Alpha

Aha, m-am mai linistit ...
Nu de alta, da' trecerea de la 1.5.x la 1.6 a fost un salt imens .... Spun asta din cauza ca am incercat migrarea 1.5.23 -> 1.6.1 (cu JUpgrade) si a fost un dezastru absolut ! Nu se mai potrivesc locurile in template, administration panel e schimbat, articolelor de pe main page le zice acum sticky articles, etc ... O nazbatie totala ! Nu mai zic, ca majoritatea extensiilor de pe 1.5 nu erau compatibile cu 1.6. Daca e sa faci un site de la zero in 1.6 e OK, dar sa migrezi 1.5 la 1.6 ....
Bine macar ca trecerea 1.6 la 1.7 nu e "echivalenta" cu 1.5->1.6 ... Asta ar mai fi lipsit ! Treceam pe wordpress
Alin99 (21.06.2011)
Old 21.06.2011, 12:57   #3
MariusMihalache
RPC Special Member

hai sa traiesti ptr info :P
Alin99 (29.10.2011)
Old 21.06.2011, 13:51   #4
XVanish
RPC Administrator

XVanish's Avatar

Send a message via Yahoo to XVanish Send a message via Skype™ to XVanish

Mereti mai si invatati programare... macar HTML si CSS ca sunt simple de tot... tot folositi CMS-uri de genul asta, cu fel si fel de probleme, update-uri, intretinere periodica si cine stie cate alte hibe... dati si piata dezvoltarii web peste cap si pe langa asta sunteti si mult mai limitati in creativitate, design, structura si multe altele...

Intotdeauna am avut oroare pe astfel de CMS-uri... da, sunt usoare, din 2 clicuri faci un site simplu... insa cand vine vorba sa faci ceva de calitate, durabil si complex... poti sa arunci Joomla pe geam! Trebuie depusa cel putin dublu de munca, cu fel si fel de update-uri, plugin-uri, template-uri, modificari manuale, etc ca sa faci ceea ce prin programare simpla faci de 10 ori mai bine si mai ok.

Foloseste Google si YouTube inainte de a pune intrebari stupide!
XVanish is offline   Reply With Quote
The Following User Says Thank You to XVanish For This Useful Post:
Alin99 (21.06.2011)
Old 21.06.2011, 18:00   #5
bogdan
RPC Super Moderator

bogdan's Avatar

Asta asa-i, nu zic nu .... Cel mai bun soft e cel pe care il scrii tu cap-coada ! Insa ... eu unu' nu sunt nici pe departe ceea ce se cheama cu adevarat un web developper; cateva "contacte" cu Jommla le-am avut asa:
Initial a trebuit sa migrez un site (facut de altcineva) de pe un server pe altul (am inlocuit hardware-ul) si am cam injurat ... Apoi, am facut un (foarte !) mic site care trebuia terminat rapid si care voiam sa arate cat de cat diferit de html chior ca ala de prin anii '90 Si atunci Joomla a fost o optiune OK, avand in vedere timpul disponibil si efortul. E-adevarat ca pentru un site complex nu prea se mai preteaza Joomla ... In plus ca Joomla itself si toate plugins & add-ons pot avea "gauri" de securitate (de SQL injection mi-e cel mai frica... )
Alin99 (21.06.2011)
Old 21.06.2011, 19:20   #6
XVanish
RPC Administrator

XVanish's Avatar

Send a message via Yahoo to XVanish Send a message via Skype™ to XVanish

Eh... aia e doar o problema majora.. ele de fapt sunt mult mai multe... incepand de la incompatibilitati in diferite browsere, fel si fel de pluginuri care se bat cap in cap sau creeaza alte probleme si terminand cu multe limitari care chiar daca la inceput nu le sesizezi, in timp, cand vrei sa mai dezvolti una alta iti vor da batai de cap.

Joomla e bun asa.. pentru incepatori, il instaleaza rapid, pune un template pe el si un meniu si gata... dar pentru site-uri, pentru imagine la firme care conteaza extrem de mult, si pentru alte chestii... e complet inutil, parerea mea.

Foloseste Google si YouTube inainte de a pune intrebari stupide!
XVanish is offline   Reply With Quote
The Following User Says Thank You to XVanish For This Useful Post:
Alin99 (29.10.2011)
Old 29.10.2011, 12:39   #7
andreiunicat
RPC Beginner

Deci mi-am facut cont expre sa pot raspunde la aberatiile la care le postati .
(off topic sorry pt greselile gramaticale daca vor aparea)
1 . Lucrez pe joomla de cand a aparut versiunea 1.0 la inceput au avut lagune mari sql securitate foldere si multe altele. = ong foarte mic .

Dupa ceva timp si multa promovare ong a ajus mediu si au lansat versiunile de 1.5

In prezent cms joomla este folosit mai mult de 2% din toate www de pe net si e un ong foarte mare la platforma contribuie peste 2000 3000 programatori ww

Versiunea 1.7 era de asteptat datorita progresului tehnologic si updateurilor de php sql si multe altele.

Am peste 100 domenii pe joomla si nici unul nu a fost "hakuit" .

Toate paginile create pe joomla sunt crakuite de crakeri mici fara minte ff simplu . sunt exploituri care cauta ex "Version 1.0 1.0.1 1.1.0 " versiunile primare de pluginuri si componente module .

Nici odata un craker nu sta sa iti caute manual probeme in site dora daca are ceva direct cu tine sau e platit sa te sape . Daca scapi la toate modulele (temele componente plugin de "Version " 10% din probleme au disparut )

Dupa Hostingul prost setat genereaza 80% din siteurile crakuite normal joomla poate functiona pe 755 si 644 fisierul de configuration.php 444 si se pot pune si mai jos permisiunile chear mai mici de atat .
Orice domeniu care scrii www.domeniu.com/pagina' pui ' dupa link si da 500 si un carnati care apare din baza de date ex com_user ... com_comment si altele . are vulnerabilitate sql si cu un explit poate fii usor sapat .

Deci deja am scris prea multe . Vreau doar sa va zic voi chear credeti ca scrieti un cod php mai bun decat cms joomla ? la care lucreaza 2000 oameni pt dezvoltare ? chear credeti ca sunteti mai buni decat sa zic nu 2000 sa zic 500 eu pariez pe tot ce am ca nu sunte-ti .

Legat de limitare iar va inselati din joomla poti scoate orice site vrei incepand de la ceva doar prezentare pana la magazin complex plata prin sisteme online paypal moneybook si chear din romania

Legat de migrare momentan nu exista de la 1.5 la 1.7 din 2 motive 1 sunt 2 stiluri diferite de codare . 2 arhitectura bazei de date diferita .

Spre final sa nu uitam de permisiunile care pot fii setate in .htaccess la fel pot imbunatati cu ce a ramas de 10% siguranta unui site pe joomla

Si exista un plugin foarte bun care detecteaza usor daca cineva a scanat siteul pt vulnerabilitati.

Spre incheiere sper sa nu ma criticati pt gramatica . In rest va pot rasunde si ajuta bine in limita bunului simt cu tot ce stiu . Salutare .
Alin99 (29.10.2011)
Old 29.10.2011, 12:51   #8
Alin99
RPC Gold Member

Alin99's Avatar

Bun venit printre noi in primul rand , interesanta opinie , asteptam reply din partea celor ce se ocupa frecvent cu joomia , pe mine personal ma intereseaza ca site de prezentare , am deja 2 si sunt ok , nu am avut nici o problema cu ele.
Alin99 is online now   Reply With Quote
Old 29.10.2011, 13:02   #9
andreiunicat
RPC Beginner

Quote:
Originally Posted by Alin99 View Post
Bun venit printre noi in primul rand , interesanta opinie , asteptam reply din partea celor ce se ocupa frecvent cu joomia , pe mine personal ma intereseaza ca site de prezentare , am deja 2 si sunt ok , nu am avut nici o problema cu ele.
Nici nu o sa ai cat timp folosesti pluginuri ,componente , module cunoscute versiuni mai mari decat 1.2 1.3 si stergi versiunile si ce am zis eu mai sus

Eu acum lansez 2 portaluri zic eu ff mari unu pe joomla 1.7 si un pe wordpress am sa va dau replay cand termin sa va da-ti cu parerea .

Tot Respectu
L.Andrei
Alin99 (29.10.2011)
Old 29.10.2011, 19:33   #10
bogdan
RPC Super Moderator

bogdan's Avatar

Quote:
Originally Posted by andreiunicat View Post
Deci mi-am facut cont expre sa pot raspunde la aberatiile la care le postati .
Usurel cu afirmatii de genul asta ! Daca nu esti de acord cu ceva, adu argumente ! Ma fac ca nu observ fraza asta...

Quote:
Nici odata un craker nu sta sa iti caute manual probeme in site dora daca are ceva direct cu tine sau e platit sa te sape .
Te poti baza pe asta ?

Quote:
Deci deja am scris prea multe .
Nu inteleg ce ai vrut sa zici. Cum sa testam daca avem vulnerabilitate SQL ? Asta era secretul dezvaluit ?
Mai simplu asa (mai vechi, mai noi...):
http://www.packtpub.com/article/prev...oomla-websites
http://www.acunetix.com/vulnerabilit.../cs_joomla.htm
si nu in ultimul rand:
http://docs.joomla.org/Vulnerable_Extensions_List

Quote:
Vreau doar sa va zic voi chear credeti ca scrieti un cod php mai bun decat cms joomla ? la care lucreaza 2000 oameni pt dezvoltare ? chear credeti ca sunteti mai buni decat sa zic nu 2000 sa zic 500 eu pariez pe tot ce am ca nu sunte-ti .
Niciunii dintre noi nu si-au propus sa scrie un CMS "bun la toate". Eu folosesc joomla la cateva site-uri simplute, nimic cu pretentii. Ce-mi place la joomla e ca poti pune pe picioare un site in scurt timp, care sa mai si arate bine. Ce nu-mi place e ca tre' sa stai de updates, apoi module/extensii/plugins... care nu se mai "pupa" cu update-ul... ma rog, stii bine la ce ma refer; nu cred ca nu ai fost pus niciodata in situatia asta daca ai facut >100 site-uri joomla.

Quote:
Legat de limitare iar va inselati
XVanish de exemplu, face programare web "from scratch", nu doar "cosmetizare" a unui CMS. Eu nu, n-am de ce sa fac asta; pentru nevoile mele imi ajunge joomla. Calea "from scratch" (desi tare anevoioasa ca timp si resurse investite) consider ca e "calea serioasa" pentru a face ceva profesional, nu doar adaptarea unui CMS. Cate websites de, sa zicem, banci sunt facute in joomla ? Bun, daca e vorba de un website facut cu bani putini sau chiar foarte putini, un CMS gen joomla, wordpress, drupal, etc ... e solutia optima.
Nu e nimic de blamat nici la folosirea unui CMS gratiut, nici la scrierea codului "from scratch", depinde de contextul in care e folosit.

Quote:
... va pot rasunde si ajuta bine in limita bunului simt cu tot ce stiu . Salutare .
Iti multumim de oferta ! Cu siguranta daca e cineva care va avea probleme in joomla va intreba. Inca o data multumim !
Alin99 (29.10.2011), AnbuBlack (29.10.2011)
Old 29.10.2011, 22:46   #11
andreiunicat
RPC Beginner

Smile Re: A fost lansată Joomla! 1.7 Alpha

1 . "Nici odata un craker nu sta sa iti caute manual probeme in site dora daca are ceva direct cu tine sau e platit sa te sape ."

Da in 70% din cazuri te poti baza doar pe chestia asta daca stergi tagurile ex"Version 1.0 1.1 etc" si din fisierele xml install ce apare sus intre /* */

2 . "Mereti mai si invatati programare... macar HTML si CSS ca sunt simple de tot... tot folositi CMS-uri de genul asta, cu fel si fel de probleme, update-uri, intretinere periodica si cine stie cate alte hibe... dati si piata dezvoltarii web peste cap si pe langa asta sunteti si mult mai limitati in creativitate, design, structura si multe altele..."

La aceasta fraza am raspuns cand am zis ca nu face nimeni un cod mai bun decat un CMS .

3 . " Cate websites de, sa zicem, banci sunt facute in joomla ? Bun, daca e vorba de un website facut cu bani putini sau chiar foarte putini, un CMS gen joomla, wordpress, drupal, etc ... e solutia optima. "

Aici iar te pot contrazice siteu pt banka e un site de prezentare partea de login si internet banking sigur la asta te referi e facuta in 90% pe aspx in ff mare parte . Nu am vazut inca sa fie facut site-ul de la banka pe joomla

O mica lista cine foloseste joomla

1 Paypal (comunitatea e pe joomla si jomsocial) PR 8
2 http://www.laweekly.com/ - PR7
3 http://www.jetstar.com/au/en/home - PR6 - aici vezi si ce limitare are adica 0 .
4 http://www.gsas.harvard.edu/ PR7
5 http://www.itwire.com/ PR6
6 http://porsche.com.br/ PR6 - uitate ca au ramas in unele locuri tags de la joomla
7 http://www.jaguar.gr/ , http://www.unric.org/en/ , http://www.ecogeek.org/ pr7

Lista poate continua mult si bine . Acuma te rog ceva zimi daca am dreptate ca 1 Joomla no limit rulles 2 Folosit de mari comapny 3 Mai bine joomla decat un cod facut manual .

Inca ceva joomla si alt CMS e folosit din mai multe motive . Nu stai sa faci modulele Login logout criptare decriptare nu stai sa faci arhitectura bazei de date iar .

daca vrei chear simplu integrezi sa zic codul tau php in joomla printrun xml

Salutare si Tx pentru aprecieri .

Tot Respectul
L.Andrei

p.s am sa revin si cu linkurile de la paginile la care lucrez sa vedeti ce poate un CMS
bogdan (29.10.2011)
Old 29.10.2011, 23:51   #12
bogdan
RPC Super Moderator

bogdan's Avatar

He he ! Mi-a placut ! porsche.br, itwire, ma rog PR6, "raspund" la tp=1
Sincer nu m-as fi asteptat de la porsche ...

N-am zis niciodata ca joomla e rea sau ca e scrisa prost (as fi ipocrit, doar o folosesc si eu ...) sau ca ar avea limitari care sa o faca nefunctionala pentru un anumit site, dar parca faptul ca e destul de mult utilizata, orice bresa de securitate odata descoperita poate fi folosita la toate site-urile construite pe joomla pana sa apara un update. Si parca atunci as alege varianta codului scris "from scratch" (daca e cazul ... nu merita asa ceva pentru un site la care poti foarte bine accepta asemenea, hai sa le zicem "riscuri").
Dar, totusi, daca e sa pui pe picioare un site cu plati online, atunci banuiesc ca vei scrie tu anumite module, care, chiar daca mai au bugs, vor fi mult mai greu de descoperit decat module folosite de "publicul larg". Deci, pana la urma se poate rezolva si asta...

Sa ne pui link-uri cand e gata; sunt curios cum o sa arate si ce functionalitati folosesti !
Succes & bafta !
Old 30.10.2011, 01:01   #13
sdw
RPC Gold Member

Joomla este o jungla uriasa de cod din care nu intelege nimeni nimic. Sunt zeci de mii de linii de cod inutil si zeci de interogari SQL care se executa la fiecare request. Pai daca ai un site cu trafic mare, iti trebuie un super server ca sa suporte incarcarea.

Eu am facut un magazin online care are fix 1638 de linii de cod php curat, care executa fix o interogare sql (sau poate nici una, ca am implementat cu memcache). Vrei sa pariem ca paginile mele se incarca de cel putin 10 ori mai repede decat oricare site al tau in joomla?
Old 30.10.2011, 09:31   #14
andreiunicat
RPC Beginner

Done zii url . si daca nu e de 10 ori te bati singur :P

"Joomla este o jungla uriasa de cod din care nu intelege nimeni nimic."
Ca nu intelegi tu asta e problema ta .

Oricum. Aici nu e de dovedit mai nimic eu am lasat sus url de la pagini care folosesc joomla si ssunt printre cele mai mari corporatii care sigur nu le pasa de bani deci have fun.

Asta e penultimul post la subiectu asta. Salutare.
Old 30.10.2011, 09:32   #15
sdw
RPC Gold Member

Ia d-aci: http://wifimag.ro/

Da si tu un link de-al tau, sa vedem ce poate joomla asta pe care o lauzi atata.
andreiunicat (30.10.2011)
Old 30.10.2011, 09:43   #16
andreiunicat
RPC Beginner

Sincer sa fiu nu ma asteptam al tau sa fie asa rapid deci ai castigat . oricum si al tau pana intru prima data pana face cache are o viteza mai mica dar dupa impecabil bravo

Ia unu din care le-am facut laund in considerare ca are un kg de poze eu zic ca merge ff bine da-ti si u cu parerea.

http://www.detailingautoconcept.ro/

sau

http://www.hartiespeciala.ro/

Tot Respectu si Bv pt site ff bine lucrat .
Old 30.10.2011, 09:55   #17
sdw
RPC Gold Member

Quote:
Sincer sa fiu nu ma asteptam al tau sa fie asa rapid deci ai castigat . oricum si al tau pana intru prima data pana face cache are o viteza mai mica dar dupa impecabil bravo
Viteza initiala este mica pentru ca sunt foarte multe poze. Dupa ce alea intra in cache, ramane strict executia codului php.

Quote:
Ia unu din care le-am facut laund in considerare ca are un kg de poze eu zic ca merge ff bine da-ti si u cu parerea.

http://www.detailingautoconcept.ro/

sau

http://www.hartiespeciala.ro/
Ala cu hartia e ceva mai bine. Ala cu auto este inacceptabil de lent, in opinia mea. Incearca sa inlocuiesti php-ul normal cu cel de la Zend. Sau incearca niste
, eu am testat candva pe un site facut cu codeigniter, cu rezultate destul de bune.

Quote:
Tot Respectu si Bv pt site ff bine lucrat .
Mersi Optimizarea e una din obsesiile mele
Old 30.10.2011, 10:00   #18
andreiunicat
RPC Beginner

La mine nu e activate cache la nici un site din cauza ca fac seo si update regulat si nu stau de fiecare data sa curat cache si nu am avut timp sa fac functie automata la fiecare site de curatare cache .

Ambele sunt joomla de la mine merg impecabil siteu de auto e ff mare in kb are vreo 180 mega chear mai mult si nus exact cateva sute de kb char poate 3 mii nu am vazut exact .

Eu sincer apreciez siteu care l-ai facut ff rapid bine gandit . dar sunt curios ce facilitati ai in backend .

Tot Respectu.
Old 30.10.2011, 10:12   #19
sdw
RPC Gold Member

Quote:
La mine nu e activate cache la nici un site din cauza ca fac seo si update regulat si nu stau de fiecare data sa curat cache si nu am avut timp sa fac functie automata la fiecare site de curatare cache .
Pai cache nu am nici eu, fiind un site dinamic. Am cache doar la SQL, sa nu frece MySQL-ul de fiecare data, daca setul de date e la fel. Setul de date e refacut automat daca modific ceva in texte.

Quote:
Ambele sunt joomla de la mine merg impecabil siteu de auto e ff mare in kb are vreo 180 mega chear mai mult si nus exact cateva sute de kb char poate 3 mii nu am vazut exact .
Dimensiunea totala conteaza mai putin, ca doar nu afisezi totul deodata. Dar cum am subliniat mai sus, joomla (+ eventualele pluginuri) are cod foarte mult, care este foarte greoi.

Quote:
Eu sincer apreciez siteu care l-ai facut ff rapid bine gandit . dar sunt curios ce facilitati ai in backend .

Tot Respectu.
In backend am tot ce imi trebuie: pot sa adaug/modific produse, sa vizualizez comenzile, sa actualizez stocurile, sa urmaresc traficul. Altceva nu prea e cazul. Sau daca o sa fie cazul, nu e problema, se poate implementa.
Old 30.10.2011, 10:25   #20
andreiunicat
RPC Beginner

Eu ziceam la first page are cateva sute kb chear doua 3 mii .

Oricum bun punct de vedere .

p.s

Ma cam intereseaza in viitor sa trec un site de pe joomla pe un cod costom optimizat sa zic cum ai tu cat ar costa?

---------- Post added at 11:25 ---------- Previous post was at 11:20 ----------

Am sa revin cu versiunea 1.7 de joomla acum termin un site pe ia sa iti dai cu parerea si despre noua versiune

Prob la codurile astea facute manual mie imi e ca ssigur se gasesc brese in el si at devien mult mai slab decat cms.

oricum nu pun la indoiala ca un CMS are defectele lui si un cod costom are defectele lui .

Bookmarks

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools

Posting Rules