Romanian PC Forum Sabitech Media - web design, gazduire web, promovare, seo, logo design si branding

Go Back   Romanian PC Forum > Forum General > Webmaster's Section > Design Web

Design Web Pentru pasionati: Html, CSS, Macromedia Flash, Grafica web, sfaturi si dezbateri...

Reply

Thread Tools
Old 05.10.2011, 22:52   #1
kittmask
RPC Gold Member

Send a message via Yahoo to kittmask
Default Idei,Sugestii,Ajutor,Pareri,Colaborari

De o luna am intrat in posesia unui domeniu si hosting .
Tot de atunci lucrez la crearea unei pagini web,FARA SUBIECT SI FARA OBIECT,sau mai bine zis nu stiu ce vreau dar vreau.

Am mai avut pagini web proprii si stiu cum functioneaza,si cu toate ca nu sint programator,ma descurc si sa fac o pagina web de la A la Z cu toate ca recunosc ca in functie de complexitatea paginii uneori mai am nevoie si de cite un programator.

Primele pagini web erau dedicate romanilor din Spania si aveau ca obiect ajutarea cui se putea in ce orice tip de probleme,oferte de munca,chestii din astea,dar dupa 3 ani,am decis sa inchid pagina si sa nu mai imi cheltui banii pentru intretinerea unui loc unde toti vroiau sa ia,si nimeni sa dea,....mai pe intelesul tuturor nu am mai vrut sa las speculantii sa foloseasca datele de pe pagina ca sa faca putza mare pe banii mei si spinarea nevoiasilor.

Sa trecem la subiect..........domeniul pe care il am este .ro si mie nu imi este de folos decit pe Romania,numai ca din toate ideile avute pina acum si cu criza care se vede zi de zi,mintea ma dus mereu la o pagina cu caracter financiar,insa nu ma las convins de idee,in fond si la urma urmei nu vreau sa fac bani.

Bunnn...nu fac bani dar totusi sa foloseasca cuiva ca daca nu e ca si cind ai planta flori in desert.

Ultima idee mi-a venit de cind ma tot uit la tv la romani,si as vrea sa fac o pagina in care toti romanii sa poata sa-i injure pe hotii care-i conduc,numai ca este nevoie de mult mai mult in domeniul asta.
Domeniul meu va fi in permanenta colaborare si schimb de informatii(totul gratuit) cu alta pagina de stiri din zona sudica a tarii.

Pe deasupra as vrea ca pagina sa poata fi folosita de toti cei care au nevoie in orice domeniu de activitate,pentru comert electronic,schimburi,dicutii,etc..nu am idee,nu stiu ce sa zic.

Ma gindesc si la o pagina romano-spaniola sau mai bine zis unde ai nostrii de prin toata lumea sa poata sa discute cu cei de acasa,sau sa faca afaceri,sau ce o vrea fiecare.
Stiu ca sint anumite pagini dedicate numai ca sint pe zone,si de obicei sint foarte prost intretinute de cei care le au.

NU VREAU O PAGINA CU CARACTER TEHNIC,pentru asta voi avea un buton FORUM care va face trimitere aici si eventual un al doilea sau mai multe forumuri in functie de tara in care se afla fiecare.

Pe scurt sint dispus sa intretin o pagina financiar si sa o fac cit mai cunoscuta,dar nu am obiect si nu stiu de unde sa incep si unde sa ma opresc.Astept orice propunere,orice ajutor,orice idee,si orice va trece prin cap,si multumesc pentru orice tip de colaborare.

Last edited by kittmask; 09.10.2011 at 15:41.
kittmask is offline   Reply With Quote
Old 06.10.2011, 19:57   #2
flashboy
RPC Gold Member

flashboy's Avatar

Send a message via Yahoo to flashboy
Default Re: Idei,Sugestii,Ajutor,Pareri,Colaborari

Dar de o colaborare??? gen , tu in SPANIA , eu in ITALIA si baieti din ROMANIA.

Eu as vrea sa fac o pagina dar nu stiu unde sa cumpar un domeniu pe 3 ani mai avantajos. Aceasta pagina vorbeste despre un oras. E foarte asemanatoare idea cu a ta si ar merge de minune o colaborare. Binentales tu faci pagina aceeia si eu te pot ajuta cu ce stiu despre Italia.
Cred ca ar fi mai interesant si 2 pagini cu subiecte asemanatoare sar promova mai bine pe net decat 1 singura.
Alin99 (06.10.2011), kittmask (06.10.2011)
Old 06.10.2011, 20:25   #3
kittmask
RPC Gold Member

Send a message via Yahoo to kittmask
Default Re: Idei,Sugestii,Ajutor,Pareri,Colaborari

Eu am primit domeniu cadou si am inteles ca este pe viata,dar oricum nu ramin doar cu asta,de moment il folosesc ca sa imi lamuresc ideile.
Daca vrei sa cumperi trebuie sa cauti pe internet domenii.ro sau eu stiu .it sau ce anume iti convine mai mult.
Din pacate nu stiu unde sa te indrum....dar cel mai important este sa stii limba celor care vinde asa ceva ca sa stii cum sa cumperi online.

In ce priveste colaborarea sint deschis la orice.

Promovarea este chestie de facut dupa ce se fac paginile.In ce ma priveste eu am de gind sa platesc cel putin un an de publicitate ca sa fac cunoscuta pagina,si pe linga asta schimbul de bannere publicitare.

kittmask is offline   Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to kittmask For This Useful Post:
Alin99 (06.10.2011), flashboy (06.10.2011)
Reply

Bookmarks

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools

Posting Rules