View Single Post
Old 13.03.2017, 10:40   #11
ono
RPC Gold Member

Default Re: Instalare OSX Yosemite pe laptop

Cele mai buclucașe sunt kext-urile de video și audio. Pe vremea cānd luptam eu cu macul, abia se trecuse ( timid ) la procesoarele intel. Dar driverele de sunet și video originale nu se potriveau, apoi de aici īncepea calvarul. Noroc cu programatori de mare valoare care compuneau drivere care funcționau pe hardware neoriginal. Cu secțiunea de boot, altă jale! Binecuvāntați să fie rușii și toți cei care au inventat clover-ul, este o rezolvare foarte elegantă pentru boot dar și pentru drivere și alte lucruri care țin de aspectul ecranului de boot. Īn tot cu ce am rămas, e īnvățătura, că dacă te respecți, renunți la orice cārpeală și compromisuri. Ori dai un ban substanțial și īți iei mac - mac, ori treci pe altceva. Pentru un om rezonabil, prețul unui mac depășește cu mult ceea ce oferă el. De fițe, da, e bun. Să revenim la calculatoare. Cel mai greu cuvānt aici īl are siguranța īn funcționare a softului și ceea ce poate face acesta. Au fost sparte pānă acum microsofturile și macurile, dar destul de rar linuxurile. Cam asta am īnvățat eu pānă acuma. Și asta spun cānd am ocazia.
Și este foarte lăudabil pentru cineva să īncerce orice īși propune.
adulet (15.03.2017), Alin99 (13.03.2017), bogdan (14.03.2017)